بخش آموزش به بیمارمعرفی بخش آموزش به بیمار مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت

                                                             

تمام انسانها حق دارند در مورد حفظ و ارتقای سطح سلامت خود آگاهی داشته باشند و از خود در برابر بیماریها مراقبت کنند. خود مراقبتی عملی است که در آن، هر فردی از دانش ، مهارت و توان خود به عنوان یک منبع استفاده می کند تا به طور مستقل از سلامت خود مراقبت کند.منظور از به طور مستقل ، تصمیم گیری در باره خود و با اتکا به خود است. البته این تصمیم گیری می تواند شامل مشورت و کسب کمک تخصصی یا غیر تخصصی از دیگران ( چه متخصص، چه غیر متخصص) نیز باشد. اگر چه خود مراقبتی ، فعالیتی است که مردم برای تأمین ، حفظ و ارتقای سلامت خود انجام می دهند؛ ولی گاهی این مراقبت به فرزندان ، خانواده ، دوستان ، همسایگان ، هم محلی ها و همشهریان آنها نیز گسترش می یابد.

به هر حال در تعریف خود مراقبتی، پنج ویژگی زیر مستتر است:

¨      رفتاری است داوطلبانه

¨      فعالیتی است قابل یادگیری

¨      حق و مسئولیتی است همگانی برای حفظ سلامت خود، خانواده و نزدیکان

¨      بخشی است از مراقبتهای نوزادان، کودکان، نوجوانان و سالمندان

¨      و بزرگسالانی که قادر به خودمراقبتی نیستند، نیازمند دریافت مراقبت های بهداشتی از ارائه دهندگان خدمات اجتماعی یا بهداشتی خواهند بود.

به هنگام مواجهه با یک مشکل بهداشتی و برای حفظ ارتقای سلامت، پنج منبع اصلی در اختیار اشخاص است که شامل: خود شخص، دیگر افراد عادی, متخصصین، اطلاعات موجود و محیط می باشند. ما دربخش آموزش به بیمار تلاش می کنیم به عنوان منبعی جهت ارائه آموزش های لازم برای خود مراقبتی  هم در حیطه پیشگیری و هم حیطه مراقبت از بیماریها قرار گیریم.

کبری‏احمدی-کارشناس‏ارشدپرستاری، مسئول آموزش به بیمار و آموزش سلامت‏همگانی- دفتر بهبود‏کیفیت مرکز آموزشی‏درمانی شهید‏مطهری مرودشت


فهرست مطالب آموزشی

نکته : فایل های زیر بصورت فشرده می باشند ، جهت خارج کردن فایل ها از حالت فشرده ، بعد از دانلود ، می توانید از نرم افزار WIN RAR استفاده نمایید .

دانلود نرم افزار WINRAR

ردیف

عنوان آموزشلینک دانلود
1

کتاب خود مراقبتی

2
خود مراقبتی عمومی
 
3خود مراقبتی قلب 
4خود مراقبتی اطفال 
5خود مراقبتی داخلی 
6خود مراقبتی جراحی 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-11-12 12:27        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ     
 

سامانه قاصدک سامانه ثبت درخواست تاسیساتی آموزش کارکنان فرم های سازمانی صفحه اصلی
نقشه سایت مقالات پزشکی گزارش خطا مناقصه مزایده سرگرمی سامانه درمان الکترونیک - سدا

آدرس مرکز: استان فارس شهرستان مرودشت بعد از زیر گذر معلم مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت  شماره های تماس: 7-43342060 071   شماره فاکس: 43334935 071

Copyright © 2012
.تمامی حقوق برای مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت محفوظ است.